Депіляція — стандарт краси та важлива складова культури догляду за собою. Beauty-індустрія сьогодні не стоїть на місці, пропонуючи все більш безпечні, екологічні, ефективні та доступні методи позбавлення від небажаного волосся на тілі.
Що таке шугаринг
Шугаринг — це сучасний варіант глибокого видалення небажаного волосся на різних ділянках тіла. Для проведення естетичної процедури використовується спеціальна цукрова паста. Її застосування дозволяє делікатно видаляти волосся разом з коренем, забезпечуючи стійкий ефект, а також мінімізуючи негативні наслідки у вигляді врослого волосся або подразнення шкіри.
Історія появи процедури
Шугаринг, тобто цукрова депіляція — це зовсім не новинка. Процедура отримала свою назву від англійського слова sugar — «цукор». Але насправді це один з найдавніших методів видалення волосся на тілі, який застосовувався ще за часів Стародавнього Єгипту.
Спочатку солодку пасту єгиптяни використовували для підтримки гігієни через жаркий клімат пустелі. До того ж подібний засіб вважався відмінним засобом боротьби з вошами і та рятував від запаху поту. Спочатку до складу пасти входив мед і різні масла, потім розтоплений цукор з лимонним соком. Отриману суміш підігрівали до появи золотистого відтінку і охолоджували до комфортної температури.
Також дана методика позбавлення від зайвого волосся активно практикувалася древніми персами, адже в їх культурі велика кількість волосся на тілі розцінювалося як щось непристойне.
У сучасному світі шугаринг отримав велику популярність в 1983 році та відтоді міцно займає провідні позиції в області естетичних процедур.
Відмінності шугарингу від інших видів депіляції
Різниця між цукровою депіляцією та іншими методами видалення волосся стає зрозумілою при розгляді основних переваг шугарингу:
- Гладкість шкіри, відсутність вираженого роздратування, тривалий результат, волосся стає світлішим та тонким. Ці якості відрізняють шугаринг від гоління бритвою, після якого волосся стає грубішим та темнішим, а ефект зберігається лише декілька днів.
- Шугаринг передбачає використання цукрової пасти, виготовленої з натуральних компонентів, що робить її цілком безпечною. Це головна відмінність від кремів для депіляції, через які можливі побічні ефекти на шкірі, пов’язані з присутністю в їх складі хімічних речовин.
- Мінімальний дискомфорт на відміну від депіляції електричним депілятором, який вириває волоски, що супроводжується больовими відчуттями та травматизацією шкіри.
- Температура пасти для шугарингу наближена до температури тіла, на відміну від депіляції воском, через яку можливі опіки шкіри.
- Процедура шугарингу підходить всім, незалежно від структури волосся або типу шкіри, що вигідно відрізняє її від лазерної та фотоепіляції. Крім того, шугаринг коштує значно дешевше, а його виконання більш безпечне.
Що потрібно для проведення шугарингу
Шугаринг — досить проста естетична процедура, для якої потрібні лише кілька компонентів:
- Гумові рукавички, які будуть щільно облягати руку, щоб краще відчувати кожен рух і контролювати процес розподілу пасти.
- Цукрова паста для шугарингу помірно густої консистенції, щоб вона легко розподілялася, але не була надмірно рідкою. В крайньому разі можна змішати м’яку і густу пасти, отримавши потрібну консистенцію.
Переваги та недоліки цукрової депіляції
Переваги шугарингу, як методу видалення небажаного волосся на тілі численні, основними з них є:
- Відсутність ризику появи алергічних реакцій та інших побічних ефектів завдяки натуральному складу пасти.
- Доступна вартість процедури, особливо в порівнянні з апаратними техніками.
- В процесі цукрової депіляції не травмується шкіра, відсутнє роздратування;
- Тривалий результат, відсутність волосся аж до 3-4 тижнів.
- Варіативність, шугаринг можливо проводити практично до будь-яких ділянках тіла.
- Практично відсутні больові відчуття.
При цьому у даної методики депіляції практично відсутні недоліки, до їх числа можна віднести:
- Розвиток ускладнень, якщо процедуру виконує недосвідчений майстер або в процесі підготовки не були враховані протипоказання.
- Мають місце больові відчуття, особливо в рамках перших 3-4 процедур.
- Процедуру краще виконувати при довжині волосся від 5 мм, щоб досягти максимального ефекту.
Зони для шугарингу
Одна з основних переваг шугарингу — варіативність даної процедури. Зони для шугарингу, на яких без побоювань можливо видаляти волосся, розташовані по всьому тілу.
Обличчя
Мається на увазі видалення волосся над верхньою губою, іноді в області підборіддя. Паста наноситься на попередньо очищену та суху шкіру, присипану тальком. Для того, щоб процедура пройшла добре, слід використовувати бандажні смужки. Якщо не вдалося отримати бажаний результат в одне нанесення, процедуру можна повторити.
Зона бікіні
Волосся в цій зоні зазвичай більш жорстке, тому перед початком процедури рекомендується розпарити шкіру. Потім зона, на якій буде проводитися шугаринг, обробляється антисептиком, підсушується та присипається тальком. Видалення волосся проводиться поетапно, на невеликих ділянках, для цього краще використовувати густу пасту. На завершення шкіра дезінфікується, обробляється заспокійливими та зволожуючими засобами, щоб виключити роздратування, адже зона бікіні делікатна та чутлива. Кращий варіант для проведення процедури шугарингу зони бікіні — мануальна техніка.
Руки та пахви
Одна з найбільш простих зон для шугарингу, не дуже чутлива та не велика. Головне, як слід натягнути шкіру, щоб не пропустити волосся в складках. Видалення волосся в цьому випадку може проводитися бандажною або мануальною техніками.
Ноги
Шкіра на ногах більш грубіша, ніж на інших ділянках тіла, тому оптимальним рішенням буде паста середньої консистенції та мануальна техніка. Пасту для шугарингу слід наносити проти росту волосся, ділянки шкіри слід обробляти послідовно для досягнення найкращого результату.
Техніки шугарингу
Вибір техніки шугарингу залежить від того, на якій ділянці тіла видаляється волосся, а також від ступеня кваліфікації майстра.
Мануальна
Всі дії виконуються руками, спочатку майстер формує цукрову пластину долонею і пальцями, тактильно регулюючи товщину та область нанесення. Потім пластина відривається різким ривком, цей варіант як найкраще підходить для відкритих ділянок шкіри.
Бандажна
Така техніка застосовується переважно на складних та делікатних ділянках. Майстер наносить цукрову пасту вручну, після чого вона зривається легким рухом з використанням бандажної стрічки.
Шпательна
Кращий варіант, якщо необхідно видалити окремі волоски або очистити від волосся невеликі ділянки шкіри. Особливість техніки полягає в нанесенні пасти, для цього застосовується спеціальний шпатель.
Ракельна
Аналог шпательної техніки, що має на увазі використання спеціальної лопатки, яка називається ракелем. Особливо ефективна така методика для видалення волосся на руках та ногах, бо обробляються великі ділянки тіла, а при використанні ракеля паста не тане в руках (також це актуально влітку).
Швидкісна техніка
Не може застосовуватися для проведення шугарингу на делікатних ділянках, бо орієнтована на швидкість. Всі дії направлені на те, щоб прискорити процес депіляції без шкоди якості, що актуально в салонах при великій кількості клієнтів.
Протипоказання та побічні ефекти
Ми розібралися, що таке шугаринг та як його роблять, а тепер розглянемо основні протипоказання до проведення цієї процедури:
- дерматологічні захворювання в області видалення волосся;
- новоутворення на шкірі;
- індивідуальна непереносимість компонентів в складі пасти для шугарингу;
- пошкодження шкіри (опіки, подряпини, рани);
- цукровий діабет;
- епілепсія;
- період вагітності (особливо актуально в першому триместрі);
- варикозне розширення вен (виняток — рання стадія хвороби).
Після проведення шугарингу в деяких випадках мають місце побічні ефекти, наприклад, якщо у вас чутлива шкіра або ви знехтували протипоказаннями.
Основними з них є:
- роздратування на шкірі в перші години або дні після процедури;
- почервоніння та свербіж;
- поява білих прищиків;
- вросле волосся (якщо якась волосинка обломилася в процесі процедури).
Догляд за шкірою після шугарингу
Щоб запобігти появи основних побічних ефектів у вигляді роздратування та почервоніння, а також поліпшити стан шкіри, важливий якісний догляд.
Основні рекомендації по догляду за шкірою після шугарингу наступні:
- Використання зволожуючого та заспокійливого лосьйону відразу після процедури.
- Регулярне нанесення живильного крему протягом 2-3 днів після шугарингу.
- Відмова від використання дезодоранту протягом 3-4 днів після шугарингу в області пахв.
- Відмова від використання жорсткої мочалки.
- Уникати впливу прямих сонячних променів протягом 4-5 днів після процедури.
- Якщо з’явилося подразнення шкіри, варто обробляти шкіру відваром ромашки або календули.
Запишіться на процедуру онлайн
У нашому салоні працюють кваліфіковані фахівці, які володіють усіма техніками шугарингу, використовують якісні пасти та дотримуються всіх правил при виконанні процедури. Завдяки цьому видалення волосся проходить швидко, якісно і комфортно, ризик виникнення побічних ефектів мінімальний. Якщо у вас виникли питання або ви хочете записатися на процедуру, переходьте за посиланням для онлайн запису.